חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » שאלת השאלות של כל חייל משוחרר - איך בוחרים מקצוע לחיים?
לבטח דרכךלמטייל

שאלת השאלות של כל חייל משוחרר - איך בוחרים מקצוע לחיים?

מאת: מערכת פק"ש | 26/1/2022
הפעם הקודמת שנתקלתם בדילמה של בחירת מקצוע הייתה לפני שהתגייסתם ונתנו לכם (באיזשהו אופן) את האפשרות לבחור מה תעשו בצבא.
יכול להיות שהבחירה שלכם התממשה ויכול להיות שלא, אבל בכל מקרה זה היה לתקופה קצרה של שנתיים או שלוש. ומה עכשיו? כשאתם חיילים משוחררים וצריכים להחליט על מקצוע שתעסקו בו לתקופה ממושכת הרבה יותר? אין ספק שהבחירה לא קלה, התהיות הן רבות ואי הוודאות היא גדולה. הנה כמה פרמטרים שאולי יעזרו לכם לבחור את הדרך המקצועית שלכם אחרי הצבא.

בחירת מסלול קריירה אחרי הצבא - ההתלבטות הגדולה של כל חייל או חיילת משוחררים
בחירת מסלול קריירה אחרי הצבא - ההתלבטות הגדולה של כל חייל או חיילת משוחררים


בחירת מקצוע לפי הביקוש שלו בשוק העבודה
אחת הדרכים הפופולריות לבחור מקצוע לחיים היא לבחון מהם המקצועות המבוקשים בשוק וללכת על פי הדירוג הזה. זו דרך טובה ובעיקר "פרקטית" שתאפשר לכם ללמוד ולעסוק בתחום מבוקש. כמובן שזה לא אומר שתמצאו עבודה מיד אחרי הלימודים או אחרי ההכשרה, אבל זה בהחלט מגדיל את הסיכויים שזה יקרה. דירוג המקצועות המבוקשים בשוק העבודה הוא דבר דינאמי שמשתנה אחת לכמה שנים וחשוב לבחון אותו בהתאם לתקופה שלכם ובהתאם לתחזיות עתידיות.

בחירת מקצוע לחיים לפי העניין והמשיכה שיש לכם אליו
איזה טוב היה אם הייתם יכולים לעסוק ולהתפרנס רק מתחום שאתם אוהבים ונמשכים אליו? יש אנשים שככה בוחרים את המקצוע שלהם לחיים, כאשר הם שמים פרמטרים של חיבה ומשיכה במקום הראשון. האם זה מצליח להם? לחלק כן ולחלק לא, כמובן שהכל תלוי בתחום העיסוק שהם בחרו לעצמם. אבל זוהי דרך שתבטיח לכם שתוכלו לעסוק במה שאתם אוהבים ולקום בוקר מחדש למקצוע שבחרתם מתוך מניעים אישיים בלבד.

בחירת תחום מקצועי לפי אפשרויות הרווח
יש צעירים שבוחרים מקצוע לפי אפשרויות הרווח שלו וכמובן שגם זו דרך רלוונטית. אותם צעירים יפנו ללימודים או הכשרה למקצועות שהמשכורות בהן נחשבות לגבוהות במיוחד והן יאפשרו להם להתפרנס בכבוד מאוד. שימו לב שגם במקצועות הרווחיים ביותר השכר ההתחלתי (לחסרי ניסיון) הוא נמוך יותר וצריך לקחת בחשבון שלא תרוויחו משכורות עתק כבר מההתחלה. כל דרך מהדרכים שציינו היא מקובלת ולגיטימית כדי לבחור מקצוע ואנחנו באופן אישי ממליצים לשלב בין הדרכים כדי להגיע לבחירה מושכלת ונכונה עבורכם.
ישרוטל כללי 2017T&M 2022מאפיית לחמיםדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמים