סיזיונרים - הטיול החדש אחרי צבא של החיילים המשוחררים

מאת: מערכת פק"ש | 20/3/2022
הקורונה עשתה כל-כך הרבה שינויים בעולם שאם נתחיל לסקור ולבחון אותם לא נסיים גם בספר שלם. אחד השינויים הגדולים ביותר הוא בכל מה שקשור ל"טיול הגדול אחרי צבא" שאינו דומה בדבר למה שהיה לפני כניסתה של המגיפה העולמית לחיינו.
  • שיתוף:
עד להגעת הקורונה, המסלול של החיילים המשוחררים היה כמעט אחיד וכלל טיול ארוך של כמה חודשים מסביב לעולם. היעדים המובילים היו המזרח ודרום אמריקה ובחסות הקורונה נכון להיום כמעט ואין צעירים שמטיילים שם אחרי השחרור. אז מה כן? ובכן, בחודשים האחרונים אנחנו שמים לב לעלייתו של טרנד חם ובולט במיוחד אצל החיילים המשוחררים: טיסה לאתרי סקי להעביר שם עונת סקי בעבודה ובילויים. הם אפילו זכו לכינוי מיוחד: "הסיזיונרים" (מהמילה season - עונה). מה זה בדיוק אומר? למי זה מתאים? ולמה זה מסתמן כטרנד שכאן כדי להישאר? יצאנו לבדוק

זו התמונה הכי קרובה שמצאנו לאתר סקי... תזרמו
זו התמונה הכי קרובה שמצאנו לאתר סקי... תזרמו

הסיזיונרים- אלו שטסים לאתרי סקי באירופה לתקופה של כמה חודשים

"סיזיונרים" אינו מושג חדש ולמעשה באירופה הוא קיים כבר שנים רבות אצל צעירים אירופאים שבוחרים להעתיק את מגוריהם ולעבוד באתר סקי לתקופה של כמה חודשים. אלא שבשונה מהאירופאים, הישראלים שבוחרים לעשות זאת רואים בזה ממש "טיול אחרי צבא" ומשלבים לצד העבודה גם שעות גלישה רבות, בילויים עם חברים, מגורים בדירת שותפים והרבה מאוד פאן. יש כאלה שבוחרים לעבוד חצי שבוע ובאר ליהנות, יש את אלו שבאים לתקופה של כמה חודשים ולא עובדים כלל (ממש כמו בטיול הגדול) ויש כאלו שעובדים באופן מאומץ חודשיים ואח"כ רק נהנים. בשנה האחרונה אפשר למצוא באתרי הסקי באירופה סיזיונרים ישראלים רבים, מה שמלמד על הטרנד העולה.

עבודה ומגורים באתרי סקי - למי זה מתאים?

כמו שטיול של כמה חודשים במזרח לא מתאים לכולם, גם עבודה כסיזיונרים לא מתאימה לכולם. ספוילר: לא חייבים לדעת או לאהוב לגלוש כדי לעשות זאת! חשוב לזכור שמדובר על מזג אוויר קר במיוחד, כך שאם אתם טיפוסים של קיץ וחום לא בטוח ששהייה במזג אוויר כזה במשך כמה חודשים תתאים לכם. המשרות שאפשר להשתלב בהן הן מגוונות וכוללות: עבודה במסעדות באתרי הסקי, מדריכי גלישה, עובדי מלון ועוד. מומלץ למצוא משרה לפני שמגיעים לאתר כדי לראות שבאת זה מתאים לכם. החוויה הזו מתאימה למי שרוצה להתרחק מבית לכמה חודשים, לפגוש הרבה חבר'ה צעירים אבל גם למי שנכון לעבודה קשה לצד המון פאן ובילויים. מתאים לכם?

האם זה יהיה "הטיול הגדול" החדש?

נכון להיום טרנד הסיוזיונרים מסתמן כמשהו שיכול להתאים כמו כפפה ליד לצעירים ישראלים ולכן לא נראה שהוא ייעלם כל-כך מהר. משהו בשילוב של סקי, חבר'ה צעירים, כסף טוב ובילויים הולם את האופי של החיילים המשוחררים ולכן אנחנו צופים שהוא לא ילך לשום מקום. המבחן האמיתי יהיה כשהקורונה תעלם מחיינו והמסלול המוכר של "הטיול הגדול" ישוב לחיינו. האם זה יקרה? עוד מוקדם מידי לשכר ולנחש, אבל מה שבטוח הוא שכרגע יש אלטרנטיבה ראוי ביותר לישראלים שהשתחררו מצה"ל ולא רוצים להישאר בארץ.


מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
ישרוטל אילת קבטיםמועדפת במלון דן פנורמה תל-אביבפתאל