חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » הצטרפות למשמר הלאומי - האפשרות שלך לעשות מילואים עם משמעות
המשמר הלאומיאורב אבטחה

הצטרפות למשמר הלאומי - האפשרות שלך לעשות מילואים עם משמעות

מאת: מערכת פק"ש | 30/5/2022
אירועי "שומר חומות" הציפו את הצורך בכוח מיומן שיכול לתת מענה מהיר ואפקטיבי בערים, בכבישים ובמוקדי חיכוך במהלך אירועים אלימים על רקע לאומני.
האיומים הביטחוניים במדינה שלנו כל-כך גדולים כך שגם אם המשטרה והצבא היו רוצים להתמודד עם כולם (והם באמת רוצים!) לצערם הם לא יכולים. כתוצאה מריבוי איומים וממחסור בכוח אדם, נושאים רבים "נזנחים" מה שגורם לפגיעה ביטחונית משמעותית. בדיוק בגלל זה הוחלט בימים אלו במג"ב להקים את "המשמר הלאומי" שתפקידו יהיה לחזק באופן משמעותי את ביטחון הפנים במדינת ישראל. איך זה יעבוד? במה הוא יטפל? ואיך תוכלו אתם, חיילים משוחררים שאוהבים את המדינה, לתרום? יצאנו לבדוק.

המשמר הלאומי של ישראל - מתי זה יקרה ואיך בדיוק?
לפי הפרסומים האחרונים  משמר הגבול הם שלקחו על עצמם את המשימה להקים את המשמר הלאומי של ישראל, כאשר המטרה היא לעשות זאת עד סוף שנת 2022. על פי התכניות המשמר הלאומי יכלול שלוש שכבות שונות כשהראשונה תהיה חטיבה לביטחון פנים שתורכב מלוחמי מג"ב בסדיר ובקבע.

המשמר הלאומי יגייס מתנדבים לשירות מילואים פעיל באיזור מגוריהם
המשמר הלאומי יגייס מתנדבים לשירות מילואים פעיל באיזור מגוריהם


השכבה השנייה תורכב למעשה ממערך המילואים של מג"ב ותכלול לוחמי וחיילי מג"ב משוחררים ששירות המילואים שלהם יהיה במשמר הלאומי. השכבה השלישית תהיה מורכבת ממתנדבים שיפעלו בשיגרה ובחירום ויעברו הכשרות מתאימות כדי לסייע בשמירה על ביטחון הפנים של ישראל.

תחומי האחריות של המשמר הלאומי של ישראל
הקמת המשמר הלאומי נועדה כדי להוות כוח נוסף שיפעל לחיזוק ושמירה על ביטחון הפנים של ישראל. המשטרה והצבא לא יכולים לטפל בהכל ולצערנו הפשיעה והאיומים הביטחוניים הם רבים במיוחד. כחלק מתחומי האחריות שלו יפעל המשמר הלאומי במרחב הכפרי והעירוני, יבצע מעצרים, מחסומים, יטפל בהפרות סדר, הפגנות ואירועים נוספים, הן בשגרה והן בחרום. השכבה השלישית, הלא היא שכבת המתנדבים, תוקם בשיתוף פעולה עם ארגון "השומר החדש" והיא עתידה לפעול כנגד הפשיעה החקלאית.

מי יוכל להתנדב למשמר הלאומי של ישראל?
אם שירתתם כחיילים ולוחמים במג"ב או במשטרה תוכלו להתנדב למילואים ולהשתייך למערך "השכבה השנייה" שכאמור מורכבת ממילואמיניקים של היחידות האלו. הבשורה בכל העניין של הקמת "המשמר הלאומי" היא "השכבה השלישית" שמורכבת ממתנדבים (שלא משנה היכן שירתו) והיא פתוחה לכולם. אם אתם מחפשים שירות מילואים עם משמעות, עם ערכים, ועם תרומה גדולה לחיזוק ביטחון הפנים של מדינת ישראל , זה בדיוק המקום בשבילכם!
איי-טים אילתשלמה סיקסטפתאלישרוטל כללי 2017