חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » תהליך מימוש פיקדון בהרשמה ללימודים
המשמר הלאומישלג לבן

תהליך מימוש פיקדון בהרשמה ללימודים

מאת: מערכת פק"ש | 11/7/2022
מהרגע שהשתחררתם מונחת לכם בראש הידיעה שברגע שתרצו ללמוד יהיה לכם כסף לכך. הפיקדון הצבאי הוא הידיעה הזו והוא הערובה לכך שתוכלו להתחיל ללמוד מתי שרק תרצו ואפילו אם לא תספיקו לחסוך מספיק כסף לשכר הלימוד.
אז כן, זה נותן רוגע ושקט וידיעה שיש שכר לתרומתכם הגדולה למדינה ויש פיקדון שיעמוד מאחוריכם מתי שרק תרצו. אבל רגע אחד! לפני שאתם נרשמים ללימודים ובטוחים שהמדינה תהיה הספונסרית הראשית שלכם, יש תהליך שצריך לעבור כדי לוודא שהכסף אכן יעבור. הנה כל השלבים:

לפני שנרשמים ללימודים מוודאים שהם מוכרים למימוש הפיקדון
אמנם לימודים רבים נכללים תחת הקטגוריה של "לימודים שניתנים למימוש על ידי הפיקדון", אבל עדיין לא כולם כאלה. לפני שאתם נרשמים ללימודים מוטלת עליכם (ורק עליכם!) האחריות לוודא שהלימודים שבחרתם הם אכן כאלה.

פיקדון עבור לימודים - קודם תירשמו אחר כך תממשו
פיקדון עבור לימודים - קודם תירשמו אחר כך תממשו


תוכלו לעשות זאת על ידי בירור מול מוסד הלימודים עצמו ומול היחידות והגופים השונים להכוונת חיילים משוחררים. אל תירשמו ללימודים לפני שאתם בטוחים ב-100% שתוכלו לשלם על הלימודים באמצעות הפיקדון הצבאי. בשנים האחרונות יתווספו לימודים רבים לקטגוריית הנכללים (לימודי נהיגה למשל) ועדיין ישנם קורסים ולימודים שאינם מוסדרים ולא מוכרים.

השלב השני הוא בדיקת היתרה של הפיקדון שיש ברשותכם!
מצאתם לימודים שאפשר לשלם עליהם באמצעות הפיקדון? מעולה! עכשיו עליכם לבדוק כמה כסף עומד לזכותכם והאם הוא מכסה את כל שכר הלימוד. במקרים רבים תגלו שלמרות שהפיקדון הוא נדיב, הוא לא מספיק בשביל לממן את כל הלימודים ותצטרכו להשיג מקורות מימון אחרים. כדי לבדוק את היתרה תצטרכו להיכנס ל"איזור אישי" באתר, להכניס את הפרטים האישיים ואז תקבלו את כל הנתונים לגבי הסכום שיש לכם.

ועכשיו כל מה שנותר הוא לממש את הכסף! כך תעשו זאת
אחרי שעשיתם את השלבים הראשונים בתהליך הגעתם לשלב האחרון שהוא מימוש הכספים בפועל. כדי לעשות זאת תצטרכו להירשם למוסד לימודים ולקבל מהם שובר תשלום. וודאו שעל שובר התשלום מצויים כל הפרטים (כמו סמל מוסד, פרטי המוסד, סכום וכו'). לאחר שיש ברשותכם את השובר תוכלו להיכנס שוב לאיזור האישי ולבחור באופציה של "מימוש". אז תצטרכו להזין את פרטי השובר ומסמכים נוספים והכסף יועבר לתשלום הלימודים. זה אולי נשמע תהליך ארוך ומסובך אך בפועל הוא לא מורכב כלל ומאוד פשוט לתפעול.
צ´ילדרנס פלייסכביש 6מאפיית לחמיםצוות שגיא