חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » גיוס למשטרת ישראל
המשמר הלאומיאבטחה באלביט

גיוס למשטרת ישראל

מאת: מערכת פק"ש | 9/10/2012
השתחררתם מהצבא והחלטתם שבא לכם לשחק ושוטרים וגנבים ולעשות מזה קריירה???? מצוין, משטרת ישראל מציעה מגוון רחב של תפקידים בתחומי: בילוש, זיהוי פלילי, חבלה, חקירות תנועה, ימ"מ, סיור ועוד.

אז אם מסגרת של סולם דרגות ושרשרת פיקוד עושה לכם את זה, ותהיתם איך מתגייסים למשטרה? תשמחו כנראה קודם כל לגלות שגם למשטרת ישראל לשכת גיוס ומערך עם תהליך גיוס לאיתור המועמדים המתאימים ביותר.

את מי מגייסים למשטרה?
משטרת ישראל מציעה מגוון רב של תפקידים כאשר הצורך בגיוס כח אדם משתנה מעת לעת. דרישות הקבלה ותנאי הסף משתנים מתפקיד לתפקיד שכן שוטר סיור לא נדרש ליכולותיו של לוחם ימ"מ ובוחני תנועה לא בהכרח צריכים להיות בקיאים ברזי החבלה...
בכל מקרה כל מי שמעוניין להתקבל לתפקידי שטח במשטרה חייב להיות אזרח ישראלי, בוגר שירות צבאי, מתחת לגיל 35, עם השכלה תיכונית. מבחני נערכים למועמדים ומקובל להאמין כי בעלי מקצוע צבאי מקביל (לדוגמא: לוחמי הנדסה קרבית, בוגרי קורס חבלה, לוחמים ביחידות מיוחדות, לוחמי מג"ב, חוקרי מצ"ח, שיטור ימי) יתחילו בנקודת פתיחה טובה.

סרטון תדמית - המשטרה מציעה מגוון תפקידים מגוונים ומאתגרים

מהם השלבים בגיוס למשטרה?
ע"פ אתר המשטרה בדרך לזימון המיוחל לגיוס למשטרת ישראל תצטרכו לעבור שלושה שלבים:

מיון – לאחר שליחת קורות החיים ללשכת הגיוס מתבצע תהליך ראשוני של בדיקת התאמה. יש להם את המקורות לדעת מי אתם ומה אתם מבחינת: רישום פלילי, עבירות תנועה, הסתבכויות עם הוצאה לפועל והם בטח יודעים לבדוק אם כבר ניסיתם להתקבל בעבר ללא הצלחה.
נמצאתם מתאימים לתפקידים הפנויים לגיוס באותו זמן? סחתיין, עכשיו תזומנו ליום מיון בלשכת הגיוס הכולל: בחינות, בדיקות רפואיות וראיון אישי.

מרכז הערכה – המועמדים שעברו בהצלחה את שלב המיון יזומנו ליומיים של "מרכז הערכה". אם עברתם או שמעתם על דינמיקה קבוצתית אז זה בערך הכיוון הכללי של הפעילות. בנוסף ב"מרכז הערכה" תעברו גם מבחן כושר גופני.

סיווג בטחוני – בטח עברתם כזה בשרות הצבאי ברמה כזאת או אחרת. סיווג בטחוני במטרה כולל מילוי שאלונים וזימון לשיחה עם קצין בטחון.

אז איך יודעים???
משליחת קורות חיים תוכלו לברר את סטטוס הטיפול בכם מול לשכת הגיוס. לאחר תחילת הטיפול ככל הנראה תקבלו טלפון להשלמת פרטים ובירורים.
מועמד אשר יימצא לא מתאים באחד מן השלבים יקבל הודעה בכתב לביתו.

גיוס למשטרה מתחיל בלחיצה כאן
יש לנו יופי של משרות שבטח יעניינו אותך. בחר את העבודות המתאימות לך מלא פרטים ותתחיל לעבוד.

ליחידת החבלה של משטרת ישראל דרושים חבלנים
עבודה באבטחה באילת עם מגוריםשלמה סיקסטצ´ילדרנס פלייסצוות 3