חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » מימוש כספי הפיקדון הצבאי
המשמר הלאומיהמשמר הלאומי

מימוש כספי הפיקדון הצבאי

מאת: מערכת פק"ש | 10/10/2012
השתחררתם? יופי! בחרתם לכם כבר כיוון? אחלה! צריכים כסף? אין בעיה! כספי הפיקדון הצבאי עומדים לרשותכם. מערכת פק"ש מפרטת עבורכם איך מושכים את הפיקדון הצבאי

הפיקדון הצבאי הוא תכנית חיסכון שמדינת ישראל החליטה להעמיד לרשות חיילים המשרתים בשירות חובה בצה"ל, מג"ב, שח"ם ובשירות הלאומי. סכום הפיקדון הצבאי נקבע ע"פ מספר משתנים הכוללים את: משך השירות (מספר חודשים) ורמת הפעילות. את כספי הפיקדון ניתן לקבל מיום השחרור ובחמש שנים שלאחריו אך ורק למספר מטרות מצומצם הכוללות: הקמת עסק עצמאי, לימודים, הכשרה מקצועית, רכישת דירה או במקרה של נישואין. לאחר חמש שנים (למשך שנתיים) מהשחרור ניתן לקבל את הכסף לכל מטרה. בתום 7 שנים מיום השחרור אם לא מימשתם את הפיקדון הצבאי תמחק היתרה ולא תוכלו לקבלה עוד.

כספי הפיקדון עומדים לרשותכם עד 7 שנים מיום השחרור
כספי הפיקדון עומדים לרשותכם עד 7 שנים מיום השחרור

אז איפה מושכים את הפיקדון הצבאי
עד שנת 2010 ניתן היה לגשת לכל סניף של כל בנק ועם האישורים והאסמכתות המתאימות לקבל את כספי הפיקדון או חלק ממנו כאשר הכסף שלא נמשך נשאר לזכותך.  לדוגמא: כשהחלטתי ללמוד במכללת רמת-גן התחלתי את תהליך ההרשמה, קיבלתי אסמכתות לרישום איתן ניגשתי לסניף בנק דיסקונט הקרוב לביתי ולמיטב זכרוני תוך משהו כמו 10 דקות יצאתי עם צ´ק בנקאי עבור המכללה על סך הקורסים אליהם נרשמתי.
החל מאוקטובר 2010 עודכן החוק ומאז ניתן לממש את כספי הפיקדון אך ורק בסניפי "בנק לאומי" ו "בנק הפועלים". חיילים משוחררים אשר מימשו חלק מהפיקדון כבר בבנק אחר יכולים למשוך את היתרה בסניפי לאומי או פועלים. אם משכתם כבר חלק מהכספים באחד משני הבנקים הנ"ל את היתרה תוכלו לממש אך ורק בסניפי אותו בנק.

מה צריך כדי למשוך את הפיקדון הצבאי
ע"פ חוק בחמשת השנים שלאחר השחרור מהצבא יכול הפיקדון לשמש אך ורק למטרות מוגדרות מראש. בכל פניה למשיכת הכספים תצטרכו כמובן להצטייד בתעודת זהות ועבור כל אחת מהאפשרויות תצטרכו להמציא את האישורים הבאים:

  • פיקדון צבאי ללימודים – ע"מ לממש כספי פיקדון לצורך לימודים אקדמיים או לימודי הכשרה מקצועית יש להצטייד ב: שובר תשלום, דרישת תשלום או חשבונית, אישור קבלה למוסד לימודים מוכר (במידה ולא מדובר באחת האוניברסיטאות הישראליות), העתק אישור קבלה ללימודים.
  • רכישת דירה – אם תרצו להעביר את כספי הפקדון לגורם ממנו אתם קונים את הנכס תצטרכו להצטייד ב: חוזה רכישה מאושר על ידי עו"ד ותאריך החתימה מאוחר ממועד השחרור, נסח טאבו, אישור רשויות המס לגבי מס רכישה.
  • פתיחת עסק עצמאי – אם החלטתם לפתוח עסק ולקבל את כספי הפיקדון עבו מטרה זאת תצטרכו להצטייד ב: תעודת עוסק מורשה, אישור של מס הכנסה לפתיחת תיק, חוזה שותפות במידה ומדובר בשותפות, ואישורי תשלום ארנונה במידה ומדובר בעסק השוכר מקום.
  • נישואין – את כספי הפיקדון בשל נישואין תוכלו למשוך רק אחרי החתונה ולבנק עליכם להציג: תעודת זהות עם רישום בן/בת הזוג

מוסדות המוכרים למימוש הפיקדון

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
דרך ארץדרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםנירטלעמוד אורנג´