לימודי מקצוע בעולמות ההייטק - אפשר גם עם הפיקדון

מאת: מערכת פק"ש | 12/9/2023
השתחררתם מהשירות? מזל טוב ואיזה כיף לכם! במקום להתחיל לגשש את דרככם בחיים האזרחיים- הכי שווה להכנס מייד למסלול שיקדם את הקריירה העתידית שלכם!
  • שיתוף:
מה דעתכם על מימוש כספי הפיקדון ללימודי הייטק שיפתחו לכם שער לעולם תעסוקתי מבטיח? כידוע לכל חייל, בעת השחרור מקבל הכל משוחרר מענק, וגם פיקדון צבאי אותו ניתן למשוך עד 7 שנים מהשחרור, כשאר ב 5 השנים הראשונות- ניתן לממשו למטרות ספציפיות שאותן הגדיר החוק, שהן:
  1. השלמת השכלה תיכונית, מכינה קדם אקדמאית, הכנה לפסיכומטרי, לימודים אקדמאים ולימודים בישיבה על תיכונית.
  2. קבלת הכשרה מקצועית במוסדות המוכרים לקורסים והכשרות.
  3. לימודי נהיגה
  4. פתיחת עסק חדש
  5. נישואין
  6. רכישת דירת מגורים על שמכם.
לימודים למקצועות ההיטק אחרי הצבא - עתיד מבטיח לחייל המשוחרר
לימודים למקצועות ההיטק אחרי הצבא - עתיד מבטיח לחייל המשוחרר

למה דווקא הייטק?

מבין שלל האופציות לניצול המענק- נדמה כי משוחררים רבים יעדיפו להשקיע את הכסף על מנת לתכנן את הקריירה העתידית שלהם, וזאת באמצעות לימודי מקצוע אחרי הצבא. הייטק, כידוע- הוא תחום השקעה משתלם במיוחד. ראשית, מדובר בתחום שבו אחוזי ההשמה הם מהגבוהים במשק- תמיד תוכלו למצוא עבודה. שנית- על משכורות ההייטק המנופחות אין צורך להרחיב, נכון? כולנו יודעים כמה מרוויחים עובדי ההייטק, ואיך המשכורת שלהם הולכת ותופחת עם הכל שנת ניסיון שנצברת. אם תמיד חלמתם על הייטק, אם אתם אוהבים את התחום ויש לכם ראש טוב ורצון לשבת על מחשב ולעבוד בתחום מרתק בעל אפיקי עבודה רבים- כנראה שעליתם פה על משהו... זהו התחום שבו כדאי לכם להשקיע את כספי הפיקדון.

דברים שחשוב לדעת על מימוש הפיקדון לצורך לימודים

קיימים מוסדות לימוד רבים המציעים מסלולי הכשרה בתחומי ההייטק השונים חלקם יציעו לימודי תואר אקדמי, חלקם לימודי תעודה או קורסים מקוצרים. חשוב להחליט לפני כן מהו היקף הלימודים שבו אתם רוצים להשקיע את זמנכם. לימודים רציניים שיעניקו לכם תואר אקדמי? קורס בן מספר חודשים? עליכם להחליט גם לגבי מסלול הלימודים עצמו- הייטק זו מילה כללית. קיימים מגוון תחומים בהייטק. רצוי להתייעץ עם יודעי דבר לפני ההחלטה. והדבר החשוב ביותר- אל תשכחו לברר לפני ההרשמה, כי מקום הלימודים מוכר לצורך ניצול כספי הפיקדון, על מנת שלא תגלו בהמשך כי אין לכם אפשרות לממן את הלימודים מכספי הפיקדון. בהצלחה!


מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...
דרושים קבטים למלון ישרוטל כרמיםמידרגעבודה באבטחה באילת עם מגוריםדרך ארץ