לימודים אחרי צבא

אנחנו כאן כדי לבנות את מרכז המידע הרחב והשימושי ביותר עבור חיילים משוחררים שהחליטו ללמוד.

השתחררתם מהצבא ואתם רוצים ללמוד? כבר עשיתם צעד חשוב בדרך להצלחה. עכשיו "כל מה שנותר" הוא לבחור תחום לימודים ולצאת לדרך. אנחנו כאן כדי לעזור לכם לקחת החלטות. תוכלו ללמוד כיצד להשתמש בפיקדון הצבאי ללימודים וכיצד לרכוש הכשרה מקצועית של משרד העבודה. נסו אותנו!!! אנחנו כאן בשבילכם.

מידרג
כתבות מגזין פק"ש בנושא לימודים »
צוות 3מאהל ומגדל

מידע על לימודים אחרי צבא

חייל משוחרר?? הקץ לחיפוש הלימודים - אתר פק"ש ייתן לך את כל המידע אותו תצטרך בבואך לבחור מוסד לימוד או מסלול הלימודים המתאים לך ביותר. יועצי הלימודים שלנו יסעו לך ויפנו אותך ל: מכינות,  השלמת בגרויות, בתי ספר לפסיכומטרי, אוניברסיטאות מכללות ובתי ספר מובילים להכשרה מקצועית בכל תחום בו תחפצו.

תואר ראשון, פסיכומטרי, מכינות קדם אקדמאיות, קורסים, הכשרה מקצועית, לימודי תעודה, לימודי הנדסאים או אפילו לימודים בחו"ל. אצלנו תמצאו הכל. בעזרת מנוע חיפוש פשוט תוכלו לנווט אל מסלולי הלימוד שמעניינים אתכם, להכיר את מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, מכינות, בתי ספר לפסיכמטרי ועוד. לקרוא מידע חיוני במגזין ולעשות את הבחירה המתאימה ביותר עבורכם.

עכשיו כשאתם אזרחים לכל דבר ועניין זה בדיוק הזמן המושלם לחשוב על לימודים. בטח כבר אמרו לכם שלימודים הם הדרך להתקדם, לפתח קריירה, להגיע למשכורות מתגמלות וכמובן להרחיב את הדעת והאופקים, אז לא נחזור על כל הדברים האלו (למרות שאנחנו לגמרי מסכימים איתם). את זה שאתם רוצים וצריכים ללמוד אתם כבר יודעים בעצמכם ולא צריכים שכנוע נוסף. עכשיו השאלה שנותרה היא מה ללמוד ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

חיילים משוחררים רבים מתלבטים בשאלה הזו ואפשר להגיד שמדובר באחת ההתלבטויות המורכבות שיחכו לכם בחיים. יש אפילו צעירים אחרי צבא שמרוב שהם מתלבטים, הם דוחים את ההחלטה עוד ועוד ומעדיפים בינתיים לעבוד ולחסוך כסף או לטייל ולראות עולם. זה לא משנה כמה זמן תמשכו את זה, בסופו של דבר תצטרכו להחליט מה ללמוד והאפשרויות הן באמת בלתי מוגבלות, מה שהופך את ההחלטה לקשה במיוחד. אנחנו מזמינים אתכם להתרשם ממגוון מסלולי לימוד, תחומי לימוד והאפשרויות הקיימות לרכישת השכלה גבוהה או מקצועית. קראו, בדקו, חקרו, התעניינו ורק כשתהיו שלמים ובטוחים קחו את ההחלטה. ורגע לפני שאתם מאמינים שאתם חורצים את גורלכם לתמיד, רק נגלה לכם שאפשר לעשות הסבות מקצועיות גם אחרי שנים ואפשר גם ללמוד כמה תחומים שונים… הבחירה בידכם!

לפני הכל - קורס פסיכומטרי. שלב ראשון בדרך לספסל הלימודים

רגע לפני שאתם נרשמים למכללה ונהנים מחיים סטודנטיאלים עשירים ומלאי חוויות, יש תחנה שכנראה תצטרכו לעבוד. בחינת הפסיכומטרי! הבחינה המאיימת שזכתה ליחסי הציבור הגרועים מכולם היא זו שתאפשר לכם ללמוד ולהתפתח. נכון שבמקרים מסוימים תוכלו לדלג עליה, אבל רוב הסטודנטים לעתיד לא יוכלו לחמוק ממנה. קורס פסיכומטרי יעזור לכם להתמודד איתה בצורה הטובה ביותר ובעיקר לצלוח אותה בשלום ובהישגים הדרושים לכם. כאן תמצאו מגוון קורסי פסיכומטרי מומלצים בכל הארץ כדי שתוכלו לבחור את זה שהכי מתאים לכם. מחירי קורס פסיכומטרי משתנים ממקום למקום אך את רוב הקורסים תוכלו לממן מכספי הפיקדון, דבר שיקל עליכם את ההוצאות ויאפשר לכם להתחיל ללמוד מיד אחרי השחרור מצה"ל. ההמלצה שלנו היא לא לחכות עם הפסיכומטרי ו"להיפטר" ממנו כמה שיותר מהר. כך תוכלו לטייל בעולם או לעשות כל דבר אחר מבלי להתעכב אח"כ כשתחליטו להתחיל ללמוד.

לימודי תואר, תעודה או קורס מקצועי - מה עדיף?

לפני שמחליטים איזה תחום תלמדו תצטרכו להחליט באיזה סוג לימודים תשתלבו כאשר האפשרויות הן באמת רבות במיוחד. אלו יכולים להיות לימודים אקדמאים "מסורתיים", לימודי תואר ראשון. בנוסף לאלו תוכלו ללמוד קורסים מקצועיים, לימודי תעודה, לימודי הנדסאים ועוד. פעם האמינו שרק תואר ראשון הוא המפתח לקידום ופיתוח קריירה אבל היום ברור לכולם שזה ממש לא כך. אנשים עשו קריירות מפוארות גם עם לימודי תעודה או כל אחת אחרת מהאפשרויות שהוצגו. היתרון הברור של לימודי תעודה או קורסים מקצועיים הוא פרק הזמן הקצר יחסית שלאחריו תוכלו להשתלב מיד בשוק העבודה. החיסרון נעוץ באפשרויות המועטות יותר שהלימודים האלו מציעים. בעוד לימודי תואר ראשון יפתחו לכם דלתות רבות במיוחד, ייתכן ושאר הסוגים יכללו אפשרויות מצומצמות מעט יותר. אז מה עדיף? זה משתנה מאחד לאחד ותלוי בפניות שיש לכם, במוטיבציה, בתקציב , בתכניות לעתיד וגם ביכולות האישיות. אנחנו מזמינים אתכם להתרשם ממגון תכניות הלימוד הקיימות, ממוסדות הלימוד השונים ומהתחומים ולבחור בקלות ובמהירות את אלו שמעניינים אתכם.

עניין או עבודה בתחום? איך בוחרים מה ללמוד

יש את אלו שבוחרים תחום לימודים אך ורק לפי מה שמעניין ומושך אותם. הם ילכו עם נטיות הלב שלהם ויצפו לתקופה משמעותית של עניין, הנאה והרחבת הדעת והאופקים. מנגד, יש את אלו שיבחרו לפי ביקוש למקצוע וכמות העבודה שצפויה בתחום. הם יחפשו מסלולי לימוד שיש בהם אפשרויות תעסוקה רבות ואם התחום גם מעניין אותם זה רק בונוס, אך לא חובה. אז מהי הדרך הנכונה? כמו כל דבר אחר בחיים אנחנו מאמינים באיזון. בלי עניין בלימודים יהיה לכם קשה מאוד להצליח ולהתמיד כך שלא כדאי לוותר עליו לחלוטין. בלי ביקוש לתחום יהיה לכם קשה מאוד להתפרנס ולפתח קריירה כך שגם על זה לא כדאי לוותר. נסו למצוא את שביל הזהב ולבחור תחום לימודים שגם מושך אתכם במידה מסוימת אך גם כזה שיפתח לכם דלתות בשוק העבודה.


בחירת לימודים אחרי הצבא - מאיפה מתחילים?

נתחיל בזה שאם החלטתם שאתם רוצים להתחיל ללמוד- זה כבר צעד. השאלה העיקרית היא מה אתם רוצים ללמוד. אם אתם עדיין לא יודעים זה בסדר גמור. לפני הכל תחשבו מה אתם רוצים לעשות בחיים, מה תמיד עניין אתכם. אם עולם החוק תמיד סקרן אתכם אז אולי לימודי משפטים זה המקום בשבילכם. אם דווקא הייתם המצטיינים בכיתה במגמת תיאטרון אז אולי בכלל לימודי משחק הם מה שאתם מחפשים. אם אתם לא מצליחים לחשוב על משהו- זה לגמרי בסדר. יכול להיות שזה לא הזמן שלכם להתחיל ללמוד.


בחרתי מה אני רוצה ללמוד - מה עכשיו?

מצוין! אתם כבר בחצי בדרך. אם לדוגמא החלטתם שאתם רוצים להיות בהייטק בעתיד ולימודי הנדסה זה מה שאתם מחפשים אז זה הזמן לקרוא המלצות על מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ. מה המקום שמדורג הכי גבוה בכל תחום, מה התנאי קבלה בכל מוסד, איפה כל מוסד ממוקם ולפי זה תדעו מה הכיוון שלכם.


ייעוץ לימודים באוניברסיטאות ומכללות

קחו לדוגמא את הבחירה בלימודי הנדסה. אם בדקתם והבנתם לצורך העניין שהטכניון בחיפה זה המקום הכי טוב ללימודי הנדסה, אתם יכולים להתקשר למוסד הלימודים או ללכת פיזית למוסד הלימודים ביום פתוח ולשאול את כל השאלות שיש לכם מול נציג ייעוץ לימודים פרונטלי שייתן לכם את המידע הנדרש. סוד קטן - ברוב מוסדות הלימוד יש הנחה בדמי רישום או שלא גובים כלל דמי הרשמה בימים פתוחים.


מכינות וקורסים קצרים לחיילים משוחררים

בחלק מהמקרים תרצו ללמוד במוסד לימודים מסוים אבל התנאי קבלה גבוהים ותצטרכו להשלים בגרויות או לעשות מכינה. אתם בטח שואלים את עצמכם האם יש אופציה לדלג על כל עניין המכינות וההשלמות אז התשובה היא- כן! השאלה היא מה אתם בדיוק רוצים לעשות. אם תרצו להיות עורכי דין תהיו חייבים ללמוד את התואר. אבל בלימודים מסוימים יש מוסדות שמציעים לימודים קצרים שנקראים לימודי תעודה. אם אתם מרגישים שהייעוד שלכם הוא עיצוב עוגות או ספרות - תוכלו למצוא אין ספור מקומות שילמדו אתכם את המקצוע בקורס של כמה חודשים ותוכלו לדלג על לימודי התואר.

צוות 3מאהל ומגדלנירטלפתאללבטח דרכך