לימודי משפטים ללא פסיכומטרי

מאת: מערכת פק"ש | 3/10/2014
"אובז´קשן - אין לך פסיכומטרי! סביר להניח שאף שופט לא יסתכל על ציוני הפסיכומטרי שלכם, כאשר תתחילו לסנגר או לקטרג. לא חסרים כיום עורכי-דין ממולחים, אשר עשו חיל בעולם המשפט, ואין בידם אפילו את הקבלה הישנה שנרשמו אליה, של הבחינה הארצית שממררת את כולם!
  • שיתוף:

לא פשוט מאוד, ומצריך יכולות לימודי גבוהות אולי ציוני בגרות מעל הממוצע אך זיכרו כי: לימודי משפטים ללא פסיכומטרי בהחלט יכולים להתקיים בדלתיים פתוחות!

לימודי משפטים בישראל

בצפון, בשרון, במרכז ובשפלה - אלה הן המקומות שבהם תוכלו למצוא לא מעט מכללות ללימודי משפטים בישראל, ללא פסיכומטרי! אותן מכללות יכולות לעלות שכר לימוד אוניברסיטאי, או יכולות על מחיר של מכללה פרטית. כחיילים משוחררים, תוכלו למצוא שניתן לשלם חלק מהסכום על חשבון הפיקדון (לגבי מוסד אקדמי אשר לא מקבל את התשלום על חשבון הפיקדון, צריך לחשוב פעמיים לגבי כשירותו כמקנה תארים מן המניין, אשר מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה..).

דילוג קל על כרטיסיות ללימוד מילים ישירות לספרי חקיקה עבי כרס...
דילוג קל על כרטיסיות ללימוד מילים ישירות לספרי חקיקה עבי כרס...

צריך פסיכומטרי בשביל להיות עורך דין?

מפאת הביקוש למקצוע המשפטים ועריכת הדין, הדרישה לציון פסיכומטרי עולה יותר ויותר כאשר חיילים משוחררים וסטודנטים לעתיד מנסים להתקבל למכללות מאוד ספיציפיות, ובפרט לאוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ, שדורשות ציוני פסיכומטרי ובגרות גבוהים למדי! אבל כיום, אין זו חובה ללמוד פסיכומטרי: ישנן מכללות מסוימות, והאוניברסיטה הפתוחה גם כן (אשר אינה ידועה בתנאי כניסה כלשהם לתואר ראשון, מלבד הרשמה על בסיס מקום פנוי), אשר יכולים להכין אתכם לקראת בחינות לשכה מקצועיות שמסמיכות בוגרי משפטים כעורכי דין, מבחינת הקורסים והידע שהם מקנים. מסתבר שלא כל לימודי המשפטים באקדמיה דורשים ציון פסיכומטרי.

איפה כדאי ללמוד משפטים?


הרבה פעמים סטודנטים למשפטים, שבחרו במכללה שלא דורשת פסיכומטרי, נתקלים בתחרות יותר קשה כשהם מנסים להתקבל להתמחות  במשרדים הגדולים. אבל דווקא הרבה בוגרים יוכלו להעיד שסטאז´ במקום קטן יותר יכול ללמד אתכם הרבה יותר על התפקיד והעבודה, ואולי כך גם תצליחו להיות יותר קרובים לעשייה ולהצלחה ולהצלחה של משרדי עורכי-דין קטנים - דבר שיכול להיות מצוין לטובה בקורות חיים ובמתן ההמלצות, כאשר תרצו להתקבל למשרדים גדולים וטובים כעורכי-דין מן המניין!

פסיכומטרי זה קשה?


פסיכומטרי היא בחינה אשר משמשת לסינון מועמדים לאקדמיות שונות ברחבי ישראל, בפרט לאוניברסיטאות - שם בחינה זו היא חובה! ההכנה לבחינה נערכת כשלושה חודשים ולאחריה ניגשים למועד ארצי, שעורכת כמספר שעות ספורות. הבחינה כוללת שאלות מתמטיות, שאלות היגיון בעברית, שאלון באנגלית וזהו רק קצה המזלג.. לא מעט סטודנטים מחליטים לפסוח על בחינות הפסיכומטרי ונכנסים ישר לשנה ראשונה באקדמיה - כך הם יכולים להיכנס לפני מועמדים אחרים אשר כן בחרו במסלול המסועף של הפסיכומטרי, לשנים מתקדמות יותר של התואר במשפטים, ואף להגיע לשנת הסטאז´ (ההתמחות), הנדרשת מכל סטודנט בהווה ועורך-דין לעתיד, לפניהם! בחינת הפסיכומטרי לא מתאימה לכל אחד, מכיוון שהיא דורשת ריכוז רב, ובעיקרון "לשבת על התחת" במשך חודשים מספר, רק כדי להתכונן לבחינה לא פשוטה זו! למרות שישנן כיתות היום שמלמדות גם בעלי הפרעות קשב וריכוז במסגרת כיתתית מצומצמת, לא מעט בוחרים לדלג על הבחינה הפסיכומטרית.מצאתם טעות? נשמח לתקן לחצו כאן על מנת לעדכן אותנו. ותודה מראש...

מכללות מובילות בארץ למשפטים

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
דרך ארץמידרגמועדפת במלון דן פנורמה תל-אביבישרוטל אילת קבטים