שירות בתי סוהרדומינוס פיצה
חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » מוסדות לימוד מוכרים לפיקדון

מוסדות לימוד מוכרים לפיקדון

2016-02-08 | מאת: מערכת פק"ש Bookmark and Share
דמיינו שעון חול - תהפכו אותו ותתחילו לספור 60 חודשים. זה הזמן שיקח לכם למשוך את כספי הפיקדון הצבאי העומדים לזכותכם ולעשות איתם מה שבא לכם. אם מה שבא לכם לעשות עם הכסף זה ללמוד ייתכן ותוכלו לעצור את שעון החול בטרם חלפו 5 שנים מיום השחרור ולהשתמש בכסף או בחלקו כל זה בתנאי שמסלול לימודים שבחרתם במוסד הלימודים הספציפי הוכרו לצורך העניין.

יקח 5 שנים עד שתוכלו למשוך את כספי הפיקדון ולעשות איתם מה שבא לכם...
יקח 5 שנים עד שתוכלו למשוך את כספי הפיקדון ולעשות איתם מה שבא לכם...

מידע לגבי פיקדון צבאי
ננסה לפשט את הפיקדון עד כמה שאפשר ונגיע לזה שמדובר במעין תכנית חיסכון אשר מצטברת לחיילים וחיילות במשך שירותם הצבאי, כאשר כל חודש נרשמם לזכותם סכום כסף המשתנה בהתאם לרמת הפעילות. להבדיל ממענק שחרור אשר נכנס באופן אוטומטי לחשבון הבנק, שימוש בכספי הפיקדון נעשה רק באופן יזום. בחמש השנים מיום השחרור יכול הכסף להימשך רק לשימושים ובתנאים מסוימים כאשר לימודים בהחלט יכולים להיות שימוש ראוי ורק בשנתיים שלאחר מכן (חמש עד שבע שנים מהשחרור) יכול הכסף להימשך באופן מלא לכל מטרה וללא שאלות. כן פייר או לא פייר זה כבר דיון ארוך ומוכר. נכון למועד כתיבת שורות אלה (פברואר 2016) זה המצב לפי חוק.

קורסים שניתן ללמוד על חשבון הפיקדון
מבחינת המחוקק אם בא לכם להשתמש בכספי הפיקדון כדי ללמוד בקורס קרמיקה זה בסדר, אבל רק בתנאי שהקורס אליו נרשמתם הוכר לצורך העניין. ברשימת הקורסים המוכרים לפיקדון ניתן למצוא קורס ברמנים ולאחרונה אפילו נכנסו ברעש גדול גם לימודי נהיגה כך שאנחנו לא הצלחנו למצוא סיבות לכך שקורס לא יוכר אבל עדיין: שימוש בכספי הפיקדון לצורך לימודים יכול להיעשות רק במסלול לימודים ובמוסדות שאושרו לצורך העניין.

איך יודעים אם מוסד מוכר לפיקדון
כדי לדעת אם הקורס או התואר אותם אתם מתכוונים ללמוד מוכרים לפיקדון אין צורך לנחש ואל תסתמכו על שמועות - פשוט תשאלו. מוסד לימודים שיגמגם ויאמר לכם שהוא צריך לבדוק ככל הנראה לא מוכר. במוסד אשר ישלוף לכם אישור בר תוקף אתם יכולים להיות יותר בטוחים שהם מכירים את הפרוצדורה ומוכרים...הוט

פוקס ראשי

גרינפיס

התאמהחיילים משוחררים
פק"ש - אתר מידע והכוונה למשתחררים, חיילים לפני שחרור וחיילים משוחררים אחרי צבא.

לפי חוק שוויון הזדמנויות, בכל מקום בו מופיעה פניה בלשון זכר היא מוכוונת ומופנית גם לנשים ולחיילות משוחררות בפרט.
© כל הזכויות שמורות לאתר "פק"ש - מידע ייעוץ והכוונה למשתחררים".

הבהרה: אתר פק"ש הינו מיזם פרטי ואינו קשור בשום צורה ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הבטחון, ביטוח לאומי או כל גורם רשמי אחר.
0
משרות נבחרו
לצפיה במשרות ולהגשת מועמדות
לחץ/י כאן