חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » פסיכומטרי - כל העלויות שלקחתם או לא לקחתם בחשבון
ישרוטל מלצריםנירטל

פסיכומטרי - כל העלויות שלקחתם או לא לקחתם בחשבון

מאת: מערכת פק"ש | 22/4/2021
אחת התחנות הקבועות של חיילים משוחררים היא בחינת הפסיכומטרי. כמעט כולם יעברו בה בשלב כזה או אחר במטרה להשיג את הציון הגבוה ביותר שהם יכולים.

אמרו לכם שהמבחן הוא אחד המבחנים הקשים שיהיו לכם בחיים, אמרו לכם שתקופת הלימודים היא תקופה בלי חברים, בלי בילויים ובאופן כללי בלי חיים, אמרו לכם שלמרות שזה קשה ומאתגר זה לגמרי עובר ונשאר זיכרון רחוק. אבל מה לגבי העלויות, האם אמרו לכם משהו על זה? בשביל זה אנחנו כאן. כל מה שרציתם לדעת על העלויות של לימודים לפסיכומטרי (ולא רק הקורס!) ולא העזתם לשאול.

מחירי קורס פסיכומטרי
המחירים של קורסי פסיכומטרי בארץ אינם אחידים ויכולים לנוע על הטוווח שבין 1000 שקלים ל-5000 ₪ ואפילו יותר. העלות תלויה באופי הקורס שתבחרו כך שקורס מקוון ללא ליווי מדריך יעלה פחות מקורס פרונטאלי שיתקיים עם ליווי של מדריך פסיכומטרי. ישנם גם מורים פרטיים לפסיכומטרי שילמדו אתכם "אחד על אחד" את כל מה שצריך לדעת ויעשו לכם הכנה מקיפה לקורס.

הכנה לפסיכומטרי - תתכוננו לתקופת לימודים אינטסיבית ביחד ולחוד
הכנה לפסיכומטרי - תתכוננו לתקופת לימודים אינטסיבית ביחד ולחוד

העלות של דבר כזה תהיה, מן הסתם, גבוהה יותר. שימו לב שכוני פסיכומטרי ומוסדות לימוד רבים ניתן לממש את כספי הפיקדון עבור תשלום על הקורס, מה שיכול להיות כדאי ומשתלם ביותר.

עלויות מחיה בתקופת הלימודים לפסיכומטרי
צעירים אחרי צבא מתכננים ללמוד קורס פסיכומטרי, מכינים לכך את התקציב הדרוש, אבל לא לוקחים בחשבון את עלויות המחייה בתקופת הלימודים. שימו לב שבחלק נכבד מהלימודים לא תוכלו לעבוד (ככל שמועד הבחינה מתקרב), וכדאי להיות ערוכים לכך. חשוב להשאיר כסף להוצאות המחייה השוטפות בתקופה זו, ולקחת בחשבון שגם אם לא יהיה לכם זמן לצאת לבלות ולקניות בקניון, עדיין צריך סכום מחייה בסיסי. השאירו לכך כסף.

תשלומים נוספים שצריך לקחת בחשבון
דיברנו על עלויות הקורס, עלויות המחיה, ועכשיו הגיע הזמן לדבר על התשלומים למי שמבחן בפסיכומטרי. שימו לב שצריך להירשם למבחן, מה שיעלה בסביבות 800 שקלים. במידה ותיזכרו מאוחר העלות תהיה גבוהה יותר, הכינו כסף לכך. כמו כן כדאי להתכונן לכך שאולי תצטרכו שיעורים פרטיים או סיוע לימודי נקודתי לקראת הבחינה (בנוסף לקורס), מה שיכול לגרור תשלומים נוספים.

ישרוטל כללי 2017כתיבת קורות חייםמשרד ראש הממשלהישרוטל מלצרים