חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » קיצור שירות ללימודים
המשמר הלאומיעבודה באבטחה באילת עם מגורים

קיצור שירות ללימודים

מאת: מערכת פק"ש | 15/9/2012
התגייסת בנובמבר, היית חייל למופת, נתת כל מה שהיית צריך לתת ועשית כל מה שנפקד עליך לעשות. אתה אמור להשתחרר בנובמבר אבל מעוניין מאוד להתחיל ללמוד באוקטובר כדי לא לפספס שנה. גם עליך כבר חשבו עוד לפני שהספקת לשאול, וידוע ומוכר כי ניתן לקבל קיצור שירות על מנת להתחיל לימודים מוקדם יותר.

מי זכאי לקיצור שירות?
החוק בישראל קובע שירות חובה  לבנים (ולבנות שהתנדבו לתפקידי לחימה) של 36 חודשים. אבל.... ייתכן ובמקרים מסוימים מסיבות כאלה ואחרות ניתן להשתחרר לקבל שחרור מהצבא ולסיים את שירות החובה עוד בטרם חלפה תקופת החובה. יכולות להיות מגוון סיבות לבקשות קיצור שירות בינהן: ת"ש, הריון, חתונה ועוד. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לבקשת קיצור שירות (ובה נתמקד) היא הרשמה ללימודים כאשר הסימסטר קודם למועד השחרור המקורי.
כמו הרבה דברים בצבא, גם אורך תקופת הקיצור המקסימאלית נקבע ע"פ רמת הפעילות כאשר משתחררים ברמת פעילות א´ ומעלה זכאים לקיצור מקסימאלי של עד 60 ימים!!!!! כל חייל או חיילת ברמת פעילות מתחת לא´ יהיה זכאים לקיצור מקסימאלי של 30 ימים.

איך מקבלים קיצור שירות?
קיצור השירות למטרת לימודים מוגש כבקשה דרך משרד הת"ש של היחידה. בהגשת בקשה לקיצור שירות יש להציג אישור הרשמה למוסד לימודים. מוסד הלימודים חייב להיות מוסד מוכר ללימודי תואר ראשון (באוניברסיטה הפתוחה יש להרשם לשלושה קורסים לפחות),לימודי הנדסאים ,מוסד המעביר לימודי מכינה קדם אקדמאיים או מוסד להכשרה מקצועית המוכרים ע"י משרדי הממשלה. חיילים בקבע יעבירו את בקשתם לא דרך משרד הת"ש אלא בראיון עם מפקד היחידה.
איך שלא יהיה, להורדת האופציות לקומבינות כאלה ואחרות,  עם אישור בקשה לקיצור שירות יהיה עליכם להציג בנוסף לאישור ההרשמה גם אישור תשלום למוסד הלימודים.

בבואכם לבקש קיצור שירות ללימודים, קחו בחשבון כי זוהי בקשה והיא תיבחן מול מספר רב של פרמטרים ושיקולים יחידתיים שאולי אולי אולי יגרמו לכם לקבל תשובה שלילית. מספר הפעמים שזה קרה נמוך משמעותית מאלו שכן קיבלו קיצור שירות ללימודים אך זה עדיין אפשרי. היה ולא – לא קה כלום. קחו ת´בעסה בסבבה תמשכו עוד קצת, ואיך אומרים אצלנו? כל עכבה – לטובה.

קיצור שירות? עצרו! פסיכומטי כבר יש?

כל מוסדות הלימוד: אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, מכינות, מכוני הכשרה ועוד באתר פק"ש. בחר/י את המוסדות המתאימים לך ביותר, מלא/י ושלח/י פרטיך ובתוך זמן קצר ייצרו עמך קשר נציגי המוסדות. השירות ניתן חינם וללא כל התחייבות!!!!
שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
מייל:
כתובת:
עיר:
קראתי ואני מקבל את תקנון האתר
צוות שגיאT&M 2022לבטח דרכךפוקס ראשי