חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » מענק שחרור מהצבא 2021
אבטחה בווינהישרוטל כללי 2017

מענק שחרור מהצבא 2021

מאת: מערכת פק"ש | 18/5/2021
הרבה אנשים נפגעו ממשבר הקורונה, אבל אוכלוסייה שנפגעה במיוחד היא אוכלוסיית החיילים המשוחררים וזה בא לידי ביטוי בתחומים רבים. קודם כל הטיול הגדול שכולם חולמים עליו כל השירות הצבאי בוטל לחלוטין.

שנית, בזמן שמרבית המדינה נמצאת בחל"ת זה ברור שמי שהשתחרר עכשיו מהצבא ואין לו ניסיון תעסוקתי או השכלה מקצועית יפגע אפילו יותר ויתקשה למצוא עבודה. גם האופציה לעבודה מועדפת צומצמה כמעט קליל וחיילים משוחררים רבים מצאו את עצמם בלי עבודה ועם הכרח מהותי ללחוץ "הולד" על כל התכניות שלהם. האם כל הדברים האלו הביאו להטבות במענק השחרור או להקלות אחרות? יצאנו לבדוק.

מענק שחרור למי שהשתחרר בתקופת הקורונה או לאחריה
מענק השחרור הוא סכום הכסף שמגיע ישירות לחשבון החיילים המשוחררים בלי תנאים ובלי צורך להוכיח כלום. הוא נכנס בתוך שלושה שבועות מרגע השחרור וכולל סכום כסף ראשוני שנועד להתארגנות בחיים האזרחיים. בתחום הזה אין שינוי והסכומים הם כמו שהיו לפני 2021. הסכום משתנה בהתאם לאורך השירות, אופי השירות ורמת הפעילות. גם בשנת 2021, לאחר הקורונה, אין שינוי בסכומים.

פיקדון קורונה לחיילים משוחררים
שינוי משמעותי ואפילו די דרמטי התרחש דווקא בפיקדון הצבאי. להזכירכם מדובר בסכום כסף גבוה במיוחד שניתן למשוך רק שהוכחה של תנאים מסוימים כמו לימודים, פתיחת עסק, חתונה או קניית דירה. בשנים 2020-2021 התנאים האלו כמעט ולא התקיימו והמדינה אישרה לחיילים משוחררים למשוך חלק מהפיקדון הצבאי גם מבלי להוכיח עמידה בהם. זה הגיע מהצורך המהותי שעלה מהשטח ומהמצוקה הכלכלית האמיתית של החיילים המשוחררים. שימו לב שגם במקרה הזה ישנם תנאים שצריך לעמוד בהם ולא ניתן למשוך את כל כספי הפיקדון באופן מוחלט.

מענקי שחרור לחיילים בודדים בשנת 2021
אוכלוסיית החיילים המשוחררים שהוכרו כחיילים בודדים במהלך שירותם הצבאי, נפגעו פגיעה משמעותית במיוחד בשנים 2020-2021. המדינה יצאה בסדרת הקלות שנועדו להיטיב עם מצבם כך שבין היתר הם קיבלו מענקים מיוחדים, סיוע בשכ"ד והקלות בתשלומי ארנונה. אם הוכרתם כחיילים בודדים מומלץ לפנות אל הקרן להכוונת חיילים משוחררים שתסייע לכם למצות את כל זכויותיכם ולעבור את התקופה הזו כמה שיותר בקלות.

כתיבת קורות חייםתנועת אחרייצ´ילדרנס פלייסעבודה באבטחה באילת עם מגורים