חיילים משוחררים » מגזין פק"ש » קורס טכנאי אלקטרוניקה - השער שלכם לעולמות המחר
ישרוטל מלצריםדומינוס פיצה

קורס טכנאי אלקטרוניקה - השער שלכם לעולמות המחר

מאת: מערכת פק"ש | 23/11/2020
טכנולוגיה מתקדמת מביאה איתה צורך בטכנאי אלקטרוניקה ואם אתם מחפשים מקצוע שהביקוש אליו רק ילך ויעלה, קורס טכנאי אלקטרוניקה הוא מקום מעולה להתחיל בו.

ככל שהעולם שלנו מתמלא ביותר מוצרי אלקטרוניקה וככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך עולה הצורך בטכנאי אלקטרוניקה. רבים חושבים שעם ההתקדמות הטכנולוגית דווקא ירד הביקוש לאנשי מקצוע בתחום כיוון שהמוצרים יהיו טובים ואיכותיים, אבל למעשה אין לזה שום קשר, ואפילו ההפך הוא הנכון.

מה לומדים בקורס טכנאי אלקטרוניקה?
קורס טכנאי אלקטרוניקה מאגד תחומים רבים כמו חשמל ומוצרי חשמל, מערכות סטריאו, מערכות סלולר, מערכות דיגיטל, עקרונות וחוקים בתחום החשמל, סוגי מתח, אלקטרוניקת הספק, אותות חשמליים, ועוד.

לימודי אלקטרוניקה בכל רמה הם עדיין מוצר נדרש מאוד
לימודי אלקטרוניקה בכל רמה הם עדיין מוצר נדרש מאוד

כדי לשמש טכנאי אלקטרוניקה צריך להכיר מגוון רחב של נושאים כדי להצליח לתפעל מוצרי אלקטרוניקה מתחומים שונים. קורס טכנאי אלקטרוניקה יכול להימשך בין מספר חודשים ועד לשנתיים (לקורס מקיף במיוחד).

קורס טכנאי אלקטרוניקה - למי זה מתאים ואיך מתקבלים?
כדי לעסוק במקצוע כמו טכנאי אלקטרוניקה חייבים חוש טכני וזיקה לתחום. במשך יום העבודה שלכם תעסקו בפירוק מכשירים, תיקון תקלות, הרכבות וכו' ולכן חשוב שיהיה לכם חיבור לצד הטכני. לא חייבים ניסיון כדי להתקבל לקורס אבל בהחלט יש צורך ברקע או גישה. בחלק ממוסדות הלימוד תצטרכו לעבור ראיון אישי ואולי אף מבחן קבלה שיבדוק את היכולות הטכניות שלכם, ובמקומות אחרים תוכלו להתקבל ללא כל דרישות סף.

מקומות מומלצים ללמוד את הקורס ואפשרויות תעסוקה לבוגרים
בשל הביקוש הגדול לטכנאי אלקטרוניקה, ישנם מוסדות לימוד רבים שמציעים קורסים ולימודי תעודה בתחום. ניתן ללמוד את זה במכללות טכנולוגיות וניתן לבחור במסלול המורחב של "הנדסאי אלקטרוניקה", מסלול שנמשך לרוב שנתיים. לפני שבוחרים מוסד לימודים כדאי לברר מה הבוגרים שלמדו בו חושבים עליו, מה כוללת תכנית הלימודים, מיהו סגל ההוראה ועד כמה ישנו סיוע במציאת עבודה אחרי הלימודים. לכל אחד יתאים מקום אחר וההמלצה שלנו היא לבחור במקום שמציע את מה שאתם מחפשים: מבחינת תכני הלימוד, שעות הלימוד, מורכבות הלימודים וכל מה שחשוב לכם. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במגוון חברות בניהן חברות הייטק, חברות מהתעשייה הביטחונית, חברות טכנולוגיה וכן לעסוק כטכנאים עצמאיים.

עמוד אורנג´משרד ראש הממשלההוטישרוטל מלצרים