ייעוץ והכוונה לתואר ראשון
קבל/י הכוונה והפניות למוסדות הלימוד הטובים בישראל.
בשיחה עם נציג וואטסאפ אנושי נעזור לך למצוא את הכיוון הנכון עבורך

תואר ראשון

תואר ראשון חייב להיות הצעד הראשון בחיים האקדמאיים וכל דוקטור או פרופסור התחיל איתו.

מטרת התואר הראשון היא להקנות לסטודנט בסיס ראשוני אשר יאפשר לו לעסוק בתחום מסוים או להמשיך בלימודים מתקדמים בנושא באקדמיה לתואר שני ואף יותר.

מקצועות המחשב וההייטק

ניהול, עסקים ופיננסים

אמנות, אדריכלות ועיצוב

מדעים

מדעי הרוח

חינוך

תקשורת ובמה

רפואה ומקצועות הטיפול

מדעי החברה

מידע על תואר ראשון

תואר ראשון הוא תואר אשר מעניקות אוניברסיטאות או מכללות למי שעמד בכל הנאים לזכות לתואר. ישנם מקצועות אשר העיסוק בהם מחייב תואר ראשון בתחום כמו: לימודי משפטים לעורכי דין ובהתאמה גם משך הלימודים משתנה מתואר לתואר בהתאם להתמחות / מקצוע נבחר וכמובן גם תנאי הקבלה אשר ישתנו בנוסף גם בין מוסד ומוסד לפי רמתו האקדמיים ולפי הביקוש להגיע אליו.


תנאי קבלה לתואר ראשון

תנאי הקבלה לתואר ראשון משתנים בהתאם למסלול התואר ולמוסד הלימודים שתבחרו בו. בחלק מהפעמים תספיק תעודת הבגרות שלכם (בהנחה שממוצע הציונים בה סביר) ובחלק אחר של המקרים תידרש בחינת פסיכומטרי. לפני שאתם "מתבייתים" על מוסד לימודים כזה או אחר או על מסלול לימודים ספציפי וודאו היטב מהם התנאים הנדרשים כדי להתקבל לתואר ראשון שם. חשוב לדעת כי בידכם האפשרות לשפר את הנתונים שלכם כדי לנסות ולהתקבל למקום בו אתם חולמים ללמוד. תוכלו להשלים ולשפר בגרויות או לחזור על בחינת הפסיכומטרי וכך לשפר את נתוני הפתיחה שלכם ולנסות להתקבל.

מקצועות לימוד לתואר ראשון

אפשרויות מסלולי הלימוד לתואר ראשון הן גדולות וכמעט בלתי נגמרות. נמשכים למקצועות הריאליים? תוכלו להשתלב בלימודי תואר ראשון בהנדסה, מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה וכו´. חולמים על מקצוע עם שליחות? תואר ראשון בהוראה יכשיר אתכם להיות המחנכים של דור העתיד ויעניק לכם עבודה עם סיפוק.  בנוסף לאלו ישנם מסלולי לימוד במקצועות הטיפוליים (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית) ואפילו מקצועות כמו מוזיקה ותיאטרון נלמדים לתואר ראשון.

איך משלבים עבודה ולימודים לתואר ראשון?

השאלה הזו מעסיקה כמעט את כל הסטודנטים בישראל שלא יכולים להרשות לעצמם להפסיק לעבוד במהלך תקופת הלימודים. לימודי תואר ראשון נחשבים ללימודים אינטנסיביים למדי ובכל זאת, הרוב הגדול של הסטודנטים מצליח לעבוד תוך כדי. כן נדרשת גמישות, כן נדרשים וויתורים אבל המטרה הסופית (להיות בעלי תואר ראשון) בהחלט מקדשת את האמצעים. חלק מהסטודנטים יעבדו בסופי שבוע, חלק יעבדו במשמרות לילה וחלק אחר ינצל את חופשות הסמסטר הארוכות כדי לטוס לעבוד בחו"ל ולעשות "מכה" של סכומים גדולים שישרתו אותם במהלך השנה.

מה כדאי ללמוד לתואר ראשון?

גם השאלה הזו מעסיקה את כל מי שמתכנן ללמוד לתואר ראשון. המתלבטים הגדולים עומדים בפני שתי אפשרויות עיקריות : האם ללמוד תחום שמעניין אותנו או ללמוד מקצוע רווחי בעל אפשרויות תעסוקה נרחבות. אין תשובה חד משמעית בנושא  והתשובה עשויה להשתנות מאדם לאדם בהתאם לנתוניו האישיים. כמובן שכל תואר טומן בחובו אי אלו אפשרויות תעסוקה אולם בחלק מהמסלולים זה נחשב למאתגר יותר. ייעוץ לימודים יכול לסייע לכם להגיע אל ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם ולבחור במסלול לימודים שבאמת מתאים לכם.

אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ חינם ללימודי תואר ראשון ולבחירת מסלול הלימודים המתאים לכם ביותר

T&M 2022ישרוטל אילת קבטיםעמוד אורנג´מידרגאורב אבטחהמאהל ומגדל