ייעוץ והכוונה ללימודי הנדסה
קבל/י הכוונה והפניות למוסדות הלימוד הטובים בישראל.
בשיחה עם נציג וואטסאפ אנושי נעזור לך למצוא את הכיוון הנכון עבורך

לימודי הנדסה

מסלולי ההנדסה הם מהמורכבים והארוכים בין כל מסלולי הלימוד לתואר ראשון

בוגרי לימודי ההנדה של המחר הם אלו אשר יתכננו כל עיר, גשר ומכשיר אלקטרוני. אפשרויות ההגעה לתואר מהנדס מגוונות גם כן ומאפשרות ללמוד במסלול ישיר של ארבע שנים לכל הפחות או ללמוד לימודי הנדסאים ולבצע השלמה נוספת לתואר מהנדס.

מידע על לימודי הנדסה

בוגרי הנדסה יכולים להיות לרוב רגועים ולזכות באפשרויות תעסוקה נחשבות ומתגמלות.


לימודי הנדסה - למי זה מתאים?

אם תמיד אהבתם לפרק לגורמים כל צעצוע שהגיע לידכם, אם תמיד הסתקרנתם לדעת איך פועלים מכשירי חשמל או מכונות, אם אתם רואים פרויקט כלשהו וכל מה שמעניין אתכם זה לצלול לעומקו ולהבין איך הוא תוכנן ונוצר - כנראה שלימודי הנדסה יתאימו לכם. מדובר בלימודים לא פשוטים אך מעניינים במיוחד שנכללים תחת הקטגוריה של המקצועות הריאלים. אז אם לספרות ולתנ"ך פחות התחברתם ולמדעים המדויקים נמשכתם כמו פרפר לאש- בואו ללמוד הנדסה! אנחנו לא מבטיחים שיהיה קל אבל אנחנו מבטיחים שיהיה מאוד מאוד מעניין.

איפה ללמוד הנדסה - מכללה או אוניברסיטה?

השאלה הזו היא כנראה השאלה הגורלית ביותר שמעסיקה כל מועמד ללימודים. בעבר הייתה קיימת רק אופציה אחת והיא האוניברסיטה. כל מי שתכנן להתחיל ללמוד נרשם לאחת מהאוניברסיטאות למקצוע ההנדסה שבחר. כיום שפע מקומות הלימוד הוא כל-כך רב ונדמה שמכללות ללימודי הנדסה צצות כמו פטריות אחרי הגשם. אז מה יותר נחשב? האמת היא שאין לכך תשובה חד משמעית ושוק העבודה מלא הן בבוגרי המכללות והן בבוגרי האוניברסיטאות.. תנאי הקבלה הם שונים ממקום למקום וניתן למצוא רמת לימודים גבוהה גם באלו וגם באלו.

מקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר

"הנדסה" הוא שם כולל לתחום שמאגד תחתיו מגוון רחב של מסלולים. בין המוכרים ביותר ניתן למנות "הנדסה תעשייה וניהול", "הנדסת חשמל", "הנדסת מכונות" ו"הנדסת בניין". כמובן שהתחום לא מסתיים במסלולים אלו וישנם כאלה פחות מוכרים אך מעניינים לא פחות כמו הנדסה ביו כימית, הנדסה ביו רפואית ועוד. ברוב המקרים תנאי הקבלה ללימודים הם נגזרת גם של היצע וביקוש אך גם של רמת הקושי של הלימודים. אנו ממליצים לבחור את התחום שהכי מעניין ומרתק אתכם ולעשות הכל כדי לנסות ולהתקבל ללימודים המכשירים אליו.

לימודי הנדסה בדרום הארץ

כשאמרנו שמוסדות ללימודי הנדסה צצים כמו פטריות אחרי הגשם בהחלט התכוונו לכך. מדן שבצפון ועד לאילת שבדרום תוכלו ללמוד את מקצועות ההנדסה השונים ולהשתלב במגוון תפקידים בשוק העבודה. באזור הדרום תוכלו ללמוד במכללות באשדוד, במכללת ספיר שבנגב וכמובן באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע. בכל אחד מהמקומות יידרשו מכם תנאי סף שונים ובכל אחד מהם יציעו מסלולי לימוד אחרים.

צ´ילדרנס פלייספוקס ראשיתנועת אחרייצוות 3פתאל